Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” continuă Proiectul „Învățați să ajutați” online.

Subiectul ales pentru o nouă prezentare este foarte cunoscut, dar ia o amploare din ce în ce mai mare peste tot în lume.

Cu toții am auzit despre stres. Cu toții am resimțit efectele stresului asupra organismului, asupra stării noastre de spirit sau a sistemului imunitar.

Stresul nu este ceea ce mi se întâmplă, ci ceea ce cred eu că mi se întâmplă!

Știi că stresul este inevitabil, dar că putem să-l transformăm? Urmărește materialul propus de Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila”, apoi ajută-ți corpul și mintea să reacționeze adecvat!

Dacă îți dorești să știi mai multe despre educația pentru sănătate, te așteptăm alături de noi! Descoperă aptitudinile pe care le ai pentru profesia de asistent medical completând chestionarul de pe site-ul nostru: https://scoalacdavila.ro/admitere2020/formular-ghid-de-orientare

Rămâi alături de noi și află primul cum poți fi de ajutor celor aflați în nevoie! Profilaxia începe cu și se bazează pe cunoaștere!

prof. Alina Grecu – șef Catedra Științe Socio – Umane