Universitatea Vives din Kortrijk – Belgia, partener al Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila”, organizează în perioada 18 – 22 octombrie 2021 evenimentul Vives International Week.

Programul include webinarii și discuții cu profesorii și studenții Vives, pe teme de nursing și actualitate socială, care se desfășoară pe durata a trei zile, în mediul online. Programul se adresează elevilor din anii 2 și 3, calificarea asistent medical generalist.

Selecția pentru participarea la eveniment va avea loc vineri, 17.09.2021, pe platforma Zoom, de la ora 14.00.

Criterii de selecție:

-nivel limba engleză – minimum B 1;

-recomandare din partea prof. de nursing și / sau prof. diriginte, în cazul în care este de altă specialitate;

-media generală a anului anterior de studiu – minimum 9.50;

-calificativ stagiu clinic – FB pe toată durata anului școlar.

Pentru înscriere, elevii sunt rugați să contacteze profesorul diriginte sau profesorul coordonator, Alina Ioniță, la adresa de e-mail: alina.ionita@scoalacdavila.ro, tel: 0785.640.424, până joi – 16.09.2021,  ora 20.00.

Vă așteptăm!

prof. Alina Ioniță