• Dorești să schimbi vreun aspect al vieții tale?

• Ai obținut ce ți-ai propus până acum?

Consideri că meriți mai mult?

Vrei să te bucuri de familie, de o carieră sigură?

• Dacă știi că vrei mai mult și dorești să faci ceva pentru a obține ce meriți cu adevărat, te așteptăm alături de noi!

Alege cariera de asistent medical, cea mai căutată profesie din Europa! Vino să te înscrii, cu sau fără diplomă de Bacalaureat!

Ești elev în clasa a XII-a? Preînscrie-te pentru a-ți asigura locul de acum!

Campania de Admitere în anul școlar 2019 – 2020 este în desfășurare!

Acesta este programul pentru luna mai: https://scoalacdavila.ro/admitere/perioade-de-inscriere

Grăbește-te să îți ocupi locul! Până la 31 mai beneficiezi de REDUCERE de 800 ron la plata taxei școlare!

De peste 29 de ani, Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” este recunoscută pentru valoarea sa educaţională, certificată prin:

–  ACREDITAREA de către Ministerul Educaţiei Naționale prin O.M.E.C.T.S. nr. 3391 / 29.02.2012 și O.M.E.N.C.S. nr. 4422 / 04.07.2016 pentru cele 3 calificări profesionale

–  PARTENERIATELE EDUCAȚIONALE desfășurate cu unitățile sanitare din sistemul de stat sau privat, care asigură dobândirea competențelor specifice, în medii diverse și la standarde înalte: spitale, clinici, farmacii sau centre de balneofiziokinetoterapie și recuperare.

–  PROIECTELE INTERNAȚIONALE – elevii școlii au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din străinătate prin schimburile de experiență și proiectele

europene derulate pe toată durata studiilor; de asemenea, pot accesa burse de pregătire profesională prin MODULUL EUROPEAN DE NURSING ( European Nursing Module ).

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

Alte beneficii:

• FINANȚARE ȘI REDUCERE DE TAXE – Pentru susținerea financiară a cursanților, școala vă poate asigura suport prin plata taxei în rate – există mai multe opțiuni de rate.

• BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI ( unități sanitare din țară și din străinătate, firme de recrutare pentru asistenții medicali etc. )

• CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Parteneriatele școlii cu angajatorii străini oferă unui număr mare dintre absolvenți locuri de muncă în Europa, cu salarii care încep de la 2.000 euro / lună. Astfel, taxele de școlarizare pentru cei 3 ani de studiu se recuperează foarte repede. Și pentru elevii care aleg să lucreze în țară situația este foarte bună deoarece salariile asistenților medicali au crescut considerabil.

• PROGRAMUL FLEXIBIL DE STUDIU – În funcție de programul lor zilnic, elevii școlii au posibilitatea de a opta pentru:

–  cursuri de dimineață – între orele 8.00 – 14.00

–  cursuri după-amiază – între orele 15.00 – 21.00

• MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

• UNIFORMĂ, GEANTĂ, RECHIZITE – incluse în cuantumul taxei de şcolarizare, în fiecare an de studiu.

Ai descoperit că ai aptitudini pentru profesia de asistent medical și dorești să obții o calificare în acest domeniu?

Te așteptăm alături de noi!

Alege una din cele mai căutate și de viitor profesii din Europa!

AVEM EDUCAȚIA PENTRU SĂNĂTATE ÎN INIMĂ

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA”

prof. Raluca BRAD