Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - A început Festivalul Naţional al Şanselor Tale
×

Avertizare

JFolder: :files: Calea nu este un director. Cale: /home4/rscoal33/public_html/images/evenimentcontesti/serbarea_copiilor
JFolder: :files: Calea nu este un director. Cale: /home4/rscoal33/public_html/images/evenimentcontesti/seminar
×

Notificare

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/evenimentcontesti/serbarea_copiilor
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/evenimentcontesti/seminar

A început Festivalul Naţional al Şanselor Tale

Descarca prezentarile in partea de jos a acestui articol

Sub genericul "Cetatean român - cetatean european", în perioada 18-24 Noiembrie 2013, se desfăşoară cea de-a XIV-a ediţie a Festivalului Naţional al Şanselor Tale. În cadrul acestei manifestări, Fundaţia Umanistă Dr. Mioara Mincu împreună cu Şcoala Postliceală "Carol Davila" organizează şi în acest an un eveniment în parteneriat cu Şcoala Gimnazială "Dr. Mioara Mincu" din Conţeşti, Judeţul Dâmboviţa. Azi, 20 noiembrie, copiii şcolii ce poartă numele fondatoarei primei şcoli particulare de asistenţi medicali din România vor organiza un moment artistic. Evenimentul va continua cu un seminar cu titlul "Gândeşte Global şi Acţioneză Local". Se doreşte ca prin implicarea celor responsabili, copiii, viitori cetăţeni ai comunei Conţeşti, să fie educaţi şi formaţi în spiritul unui cetăţean român şi european, dar se doreşte în acelaşi timp ancorarea lor şi în valorile locale, care conferă individualitate.

Din partea Şcolii Postliceale Sanitare "Carol Davila" vor participa prof. Florinela Ionescu, Director al şcolii, prof. Adriana Păunescu,  prof. Csolti Andreea si prof.Constantin Vasile, care au pregătit o serie de prezentări. Oaspete special, şi vechi şi drag colaborator al Fundaţiei Umaniste dr. Mioara Mincu este d-na prof. univ. dr. Sanda Fatu, care va susţine o prezentare a noilor metode de învăţare, nonformale. Organizator al evenimentului este D-na Anca Duca, Vicepreşedinte al Fundaţiei Umaniste dr. Mioara Mincu, în colaborare cu doamna prof. Alina Radu, coordonator de proiecte extraşcolare al Şcolii Gimnaziale "Dr. Mioara Mincu".

Vor participa la acest eveniment toate cadrele didactice ale şcolilor Comunei Conţeşti, iar prof. Alina Radu, va prezenta la randul său o lucrare proprie, aliniată temei generale "Cetăţean român – cetăţean european".

Galerie Foto Petrecerea copiilor

{gallery}evenimentcontesti/serbarea_copiilor{/gallery}

 

Galerie Foto seminarul "Cetatean roman - Cetatean european"

{gallery}evenimentcontesti/seminar{/gallery}

Citit 10620 ori Ultima modificare Joi, 21 Noiembrie 2013 07:57
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

PARTENERI

brighton.jpgefnweb_eu.JPGeurope_eu.JPGministerulsanatatii_ro.jpgnmcuk_org.JPGoamr_ro.JPG