Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admitere 2021 - 2022

Admitere 2022 - 2023

CAMPANIA DE ADMITERE 2022 – 2023 LA START!

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” din București începe Campania de Preînscriere și Înscriere în anul școlar 2022 – 2023! Asigură-ți ACUM șansa de a deveni elev al celei mai căutate școli sanitare particulare acreditate din București, înființată în anul 1990 de Doamna Dr. Mioara Mincu!

Ești în clasa a XII-a și deja te gândești la examenul de Bacalaureat? Ai un job, dar crezi că este momentul să îți schimbi cariera? Grăbeşte-te să fii primul și să-ți ocupi locul! Vei beneficia de PERIOADA DE REDUCERE la plata taxei școlare!

ALEGE O CALIFICARE PROFESIONALĂ POTRIVITĂ PENTRU TINE!

Școala oferă trei calificări cu acreditare ARACIP:

• ASISTENT MEDICAL GENERALIST

420 locuri:

- 210 locuri dimineaţa;

- 210 locuri după-amiază.

• ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

60 locuri:

- 30 locuri dimineaţa;

- 30 locuri după-amiază.

• ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ŞI RECUPERARE

60 locuri:

- 30 locuri dimineaţa;

- 30 locuri după-amiază.

Certificatul de Calificare Profesională Nivel 5, obținut la finalizarea studiilor, este recunoscut internațional.

ASIGURĂ-ŢI VIITORUL ACUM!

PREÎNSCRIERE PENTRU LICEENI

Elevii de liceu, clasele terminale (a XII –a zi/ a XIII –a seral sau frecvenţă redusă), care doresc să urmeze cursurile şcolii noastre, pot opta pentru preînscriere înainte de absolvirea liceului. Dosarul va fi completat ulterior cu documentele doveditoare ale absolvirii liceului.

BONUS: REDUCERE DE 500 LEI PENTRU PLATA TAXEI, CONFORM PERIOADEI DE PROMOȚIE!

ALEGE DIN TIMP!

AVANTAJUL este că vei avea posibilitatea de a a-ți asigura deja locul! În plus, beneficiezi de perioada de REDUCERE la plata taxei școlare!

URMEAZĂ-ŢI VOCAŢIA!

Dacă ai chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor tăi, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” din București îţi oferă cea mai bună opţiune pentru a-ţi urma vocaţia şi a te pregăti la cel mai înalt nivel!

Te poți înscrie cu sau fără BACALAUREAT, conform Legii nr. 1/2011, Art 44 (9).

Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi te vom ajuta să promovezi și acest examen printr-un program de MEDITAȚII GRATUITE!

TE AȘTEPTĂM ALĂTURI DE NOI!

Vei beneficia de:

TRADIȚIE DE PESTE 30 DE ANI – PRIMA școală postliceală sanitară din România

CALITATE recunoscută prin ACREDITAREA de către Ministerul Educaţiei

Naționale pentru TOATE cele 3 calificări profesionale

PERFORMANȚĂ - stagiile de practică se desfășoară în cele mai cunoscute unități sanitare

din sistemul de stat / privat

EXPERIENȚĂ – prin PROIECTELE INTERNAȚIONALE derulate, elevii școlii

au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din toată Europa, de a

participa la prezentări, conferințe online și schimburi de experiență cu școli și universități de

renume din domeniul medical.

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din

anul 1999).

TRANSPARENȚĂ Taxa școlară acoperă TOATE cheltuielile de școlarizare.

BONUSUNIFORMĂ, GEANTĂ – GRATUIT – în fiecare an de studiu

ACCESIBILITATE - Sediul central al școlii se află la 5 minute de stația de metrou Obor, într-o zonă cu acces la diverse mijloace de transport.

Poți opta pentru:

cursuri de dimineață - între orele 8.00 – 14.00

cursuri după-amiază - între orele 15.00 – 21.00

În plus, vei obține:

BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI, BURSE DE STUDIU, CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Ai descoperit că ai aptitudini pentru profesia de asistent medical și dorești să obții o calificare în acest domeniu?

Acum a sosit momentul în care trebuie să hotărăști calea pe care vei merge mai departe.

Pentru mai multe informații accesează secțiunea Admitere.

INVESTIM ÎN EDUCAȚIE ȘI SĂNĂTATE

VINO SĂ TE FORMEZI PENTRU PROFESIA DE ASISTENT MEDICAL!

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” BUCUREȘTI

Str. Viitorului nr. 161-163, sector 2, București – tel / fax: +4021.610.70.68;