Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - ÎNSCRIERE - PENTRU ABSOLVENȚII DE LICEU

Admiterea 2021 - Înscriere pentru absolvenții de liceu

ÎNSCRIERE PENTRU ABSOLVENȚII DE LICEU

ŞTIAȚI CĂ

VĂ PUTEȚI  ÎNSCRIE ACUM ÎN ANUL ŞCOLAR 2021 - 2022?

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI!

VEȚI BENEFICIA DE OFERTELE NOASTRE SPECIALE!

URMAŢI-VĂ VOCAŢIA!

Dacă aveți chemare pentru a lucra cu oamenii în domeniul medical şi a face bine semenilor dumneavoastră, ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” din București vă oferă cea mai bună opţiune pentru a vă urma vocaţia şi a vă pregăti la cel mai înalt nivel!

Aveți oportunitatea de a urma:

-  Programe de pregătire conforme unui curriculum european;

- Stagii de practică în cele mai bune spitale şi clinici de stat și private, centre de recuperare şi lanţuri de farmacii din Bucureşti

Puteți accesa:

- Burse de Excelenţă;

- Burse de studiu internaţionale;

- Stagii de pregătire clinică în străinătate prin programe şi proiecte europene. Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing (încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

- La absolvire, şcoala vă oferă sprijinul pentru angajare atât în ţară, cât şi în străinătate, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

CU SAU FĂRĂ BAC?

Vă puteți înscrie în învăţământul postliceal cu sau fără BACALAUREAT, conform Legii nr. 1/2011, Art 44 (9).

OPORTUNITATE:  MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT

Înscrieți-vă acum pentru a vă rezerva locul la şcoală şi vă oferim un program de meditaţii gratuite pentru materiile alese la BAC. Lucrăm împreună şi în timpul celor trei ani de şcolarizare noi vă vom ajuta să promovați acest examen! Astfel, printr-un efort comun, va fi mult mai ușor să obțineți diploma de BAC, iar perspectivele dumneavoastră de angajare la finalizarea şcolii vor fi mai mari.

Urmați o carieră sigură și foarte căutată în întreaga Europă!

Alegeți profesia de Asistent Medical!

PAŞII PE CARE ÎI AVEȚI DE URMAT PENTRU A VĂ ÎNSCRIE:

1. Depuneți dosarul de înscriere la secretariatul şcolii şi achitaţi taxa de înscriere – 300 RON

Dosarul trebuie să conţină următoarele documente:

1. Fişa de înscriere pentru admitere – va fi completată la depunerea dosarului şi va fi avizată de comisia de admitere;
  2. Certificatul de absolvire a liceului (original și copie) / Diploma de Bacalaureat (original și copie) sau adeverinţa de absolvire a liceului pentru absolvenţii promoţiei 2021 (12 clase sau 13 clase) (original);
  3. Foaia matricolă clasele IX – XII / XIII (copie legalizată);
  4. Documentul de identitate (original şi copie);
  5. Certificatul de naştere (original şi copie);
  6. Certificatul de căsătorie (original şi copie), în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;
  7. Adeverinţa medicală de la medicul de familie, din care să reiasă că este sănătos clinic și apt pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea și nu este în evidență cu boli psihice (original);
  8. Chitanţa pentru plata taxei de înscriere (original şi copie) – 300 RON;
  9. Chitanţa pentru plata taxei de şcolarizare, integral sau prima rată (original şi copie) – în ziua în care este declarat „Admis”;
  10. Scrisoarea de intenţie în care să motiveze alegerea profesiei şi a calificării, scrisă de mână.
  11. Dosar plic de carton.

Documentele de la punctele 2, 4, 5, 6, 8 și 9 vor fi prezentate în original şi în copie pentru certificare „conform cu originalul” de către un membru al comisiei de admitere.

Candidații care au absolvit liceul în străinătate vor aduce în dosarul de înscriere documentele de absolvire a liceului echivalate de Centrul Național de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor din cadrul Ministerului Educației.

Cetățenii străini candidați la admitere vor aduce în dosarul de înscriere certificatul / atestatul de competențe lingvistice de nivel C1 pentru limba română, eliberat de instituțiile de învățământ superior acreditate în România, care organizează anul pregătitor de limbă română pentru cetățenii străini, de Institutul Limbii Române sau de lectoratele de limbă română ale Institutului Limbii Române sau de Institutul Cultural Român din străinătate pentru cetățenii din statele membre ale Uniunii Europene, Spațiului Economic European și din Confederația Elvețiană.

Pentru respectarea prevederilor în vigoare privind regimul actelor de studii în România toţi candidaţii, inclusiv candidatele căsătorite, vor fi înscrişi cu numele din certificatul de  naştere.

2. Susţineți interviul vocaţional

3. Achitați TAXA DE ŞCOLARIZARE, integral sau prima rată, dacă ați fost declarat ADMIS şi semnați contractul de şcolarizare, imediat după susținerea interviului vocațional.

bonus

GRĂBIȚI-VĂ PENTRU A VĂ REZERVA LOCUL  LA CEA MAI CĂUTATĂ ŞCOALĂ POSTLICEALĂ SANITARĂ DIN BUCUREŞTI ȘI VEȚI BENEFICIA DE PERIOADELE DE REDUCERI!

PÂNĂ LA 4 IUNIE 2021 - REDUCERE DE 500 RON:

• LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE ŞCOLARIZARE ESTE: 5000 RON
  • PENTRU PLATA ÎN RATE SUMA DE 500 RON SE SCADE DIN ULTIMA RATĂ

ȊN PERIOADA 7 IUNIE – 16 IULIE 2021 - REDUCERE DE 200 RON:

• LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE ŞCOLARIZARE ESTE: 5300 RON
  • PENTRU PLATA ÎN RATE SUMA DE 200 RON SE SCADE DIN ULTIMA RATĂ

ȊN PERIOADA 19 IULIE – 9 SEPTEMBRIE 2021:

• LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE ȘCOLARIZARE ESTE: 5500 RON

ÎN CAMPUSUL  DIN STR. VIITORULUI, ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” DEȚINE UN BANCOMAT GARANTI BANK CARE PERMITE NU NUMAI EXTRAGEREA, DAR ȘI DEPUNEREA DE NUMERAR PENTRU EFECTUAREA PLĂȚILOR.

FOARTE IMPORTANT!

ATUNCI CÂND EFECTUAȚI PLATA UNEI TAXE, MENȚIONAȚI MAI ÎNTÂI CNP-UL, APOI NUMELE ȘI PRENUMELE CANDIDATULUI / ELEVULUI, ȘI ÎN CAZUL ÎN CARE PLATA ESTE EFECTUATĂ DE O ALTĂ PERSOANĂ ( PĂRINȚI, SOȚ / SOȚIE ETC. ).

Citit 5384 ori Ultima modificare Vineri, 02 Aprilie 2021 19:38
(1 Vot)