Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admitere 2020

ADMITEREA ONLINE ÎN ANUL ṢCOLAR 2020 - 2021

Ṣcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” continuă ADMITEREA ONLINE ȋn anul ṣcolar 2020 - 2021.

Astfel, răspundem numeroaselor solicitări din partea celor care doresc să devină elevii școlii noastre. Direct de acasă, din fața calculatorului, tabletei sau telefonului, vei intra în direct cu membrii echipei școlii noastre.

Se pot ȋnscrie absolvenṭii de liceu, cu sau fără diplomă de bacalaureat.

Tot ce trebuie să faci este să respecți pașii conform Procedurii de admitere online.

Colegii noștri îți vor fi aproape în demersul tău de a deveni elevul școlii noastre și de a-ți realiza visul de a fi asistent medical.

Nu mai sta pe gânduri și vino acum să îți ocupi locul! Fii printre cei care aleg să se dezvolte profesional și doresc o carieră sigură și stabilă!

De ce să fii asistent medical?

- ai posibilitatea să îți găsești un loc de muncă în țară și în toată Europa;

- vei beneficia de numeroase oportunități de a profesa – cabinete, clinici, spitale de stat / private, servicii de urgență, centre de recuperare, farmacii;

- vei avea stabilitate financiară;

- vei avea un statut recunoscut în orice societate.

PROCEDURA DE ADMITERE ONLINE

I. accesați Formularul de ȋnscriere -  www.scoalacdavila.ro/admitere2020/inscriere-pentru-absolventii-de-liceu - ȋn care veṭi completa toate câmpurile obligatorii ṣi veṭi ȋncărca următoarele documente scanate integral:

1. Certificat de absolvire a liceului sau diploma de Bacalaureat;

2. Foaia matricolă pentru clasele IX-XII liceu zi / XIII -a liceu seral / frecvenṭă redusă ( va fi depusă la dosar ȋn copie legalizată);

3. Carte de identitate;

4. Certificat de naştere;

5. Certificat de căsătorie în cazul persoanelor care şi-au schimbat numele în urma căsătoriei;

6. Adeverinţa medicală de la medicul de familie, din care să reiasă că este sănătos clinic şi apt pentru calificarea profesională la care solicită înscrierea și nu este în evidenţă cu boli psihice;

7. Declarație pe propria răspundere că datele ṣi documentele ȋncărcate sunt corecte ṣi reale.

II. după completarea Formularului de ȋnscriere ṣi ȋncărcarea documentelor mai sus menṭionate veṭi fi contactaṭi pe adresa de e-mail din Formularul de ȋnscriere pentru confirmarea documentelor ṣi pentru efectuarea plăṭii taxei de ȋnscriere ȋn valoare de 275 RON.

TAXA DE ÎNSCRIERE - 275 RON SE VA ACHITA ÎN CONTUL RO96 UGBI 0000 0720 1885 1RON DESCHIS LA GARANTI BANK, ÎN TERMEN DE 2 (DOUĂ) ZILE DE LA CONFIRMAREA DOCUMENTELOR.

TAXA DE ÎNSCRIERE NU SE RETURNEAZĂ!

III. după achitarea taxei de ȋnscriere veṭi fi programaṭi pentru susṭinerea interviului vocaṭional online;

Interviul vocaṭional online se va susṭine ȋn conformitate cu prevederile Metodologiei de admitere ȋn anul ṣcolar 2020-2021, care poate fi accesată pe site-ul nostru:

www.scoalacdavila.ro/admitere2020/acte-necesare

IV. ȋn funcṭie de rezultatul admiterii veṭi fi solicitat să completaṭi Contractul de ṣcolarizare ṣi veṭi achita taxa de ṣcolarizare pentru anul ṣcolar 2020 - 2021, ȋn termen de 5 (cinci) zile de la confirmarea admiterii;

Contractul de ṣcolarizare poate fi descărcat de pe site-ul ṣcolii noastre - anexa 5 la metodologia de admitere (www.scoalacdavila.ro/admitere2020/acte-necesare) sau ȋl veṭi primi pe adresa dumneavoastră de e-mail.

Contractul de ṣcolarizare completat ṣi semnat ṣi dovada plăṭii taxei de ṣcolarizare vor fi transmise pe adresa de email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

TAXA DE ȘCOLARIZARE SE VA ACHITA ÎN CONTUL RO96 UGBI 0000 0720 1885 1RON DESCHIS LA GARANTI BANK, ÎN TERMEN DE 5 (CINCI) ZILE DE LA CONFIRMAREA ADMITERII.

PÂNĂ LA 17 IULIE 2020 VEȚI AVEA O REDUCERE DE 200 RON:

- LA PLATA INTEGRALĂ, TAXA ANUALĂ DE  ŞCOLARIZARE ESTE 5.100 RON

- LA PLATA ÎN 4 RATE, RATA 1 ESTE DE 1.700 RON

- LA PLATA 6 RATE , RATA 1 ESTE DE 1.100 RON

PENTRU PLATA ÎN RATE, SUMA DE 200 RON SE SCADE DIN ULTIMA RATĂ

Vedeṭi aici sistemul de plată, integral sau ȋn rate: https://scoalacdavila.ro/admitere2020/taxe-si-promotii-2020-2021

V. veṭi primi confirmarea ȋnscrierii;

VI. veṭi fi contactat ȋn vederea prezentării dumneavoastră la Secretariatul ṣcolii cu toate documentele de ȋnscriere, ȋn copie ṣi ȋn original. Foaia matricolă clasele IX - XII/ XIII va fi depusă la dosar ȋn copie legalizată.

IMPORTANT: Începând cu data de 2 iunie am reluat programul cu publicul, cu respectarea măsurilor instituite pe perioada stării de alertă.

Secretariatul Școlii Postliceale Sanitare „Carol Davila” desfășoară înscrieri în anul I, la sediul instituției, doar pe bază de programare telefonică la numărul 021.210.23.21.

Înscrierile în anul I pentru anul școlar 2020 - 2021 și interviul vocațional continuă și online.

ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” - BUCUREȘTI

Str. Viitorului nr. 161-163, sector 2, București – tel: 0736.358.898, tel / fax: +4021.610.70.68; +4021. 210.23.21

prof. Raluca Brad

formular absolventiliceu