Scoala Postliceala Sanitara Carol Davila - Admitere 2018 - Beneficii

Admitere 2018 - Beneficii

• ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” ORGANIZEAZĂ CURSURI DE CALIFICARE PROFESIONALĂ PENTRU:

ü ASISTENT MEDICAL GENERALIST

ü  ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

ü  ASISTENT MEDICAL DE BALNEOFIZIOKINETOTERAPIE ŞI RECUPERARE

CU O DURATĂ DE 3 ANI, RECUNOSCUTE LA NIVEL INTERNAȚIONAL.

• CERTIFICATUL DE CALIFICARE PROFESIONALĂ NIVEL 5, obținut la finalizarea studiilor, este ELIGIBIL INTERNAȚIONAL.
  • CALITATEA EDUCAȚIEI în Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” este certificată prin:

ü  ACREDITAREAde către Ministerul Educaţiei Naționale prin O.M.E.C.T.S. nr. 3391 / 29.02.2012 și O.M.E.N.C.S. nr. 4422 / 04.07.2016 pentru cele 3 calificări

ü  ADMITEREA organizată pe baza criteriilor generale de admitere în învăţământul postliceal, aprobate prin O.M.E.C.T.S. nr. 5346 / 2011.

ü  CURSURILE MASTERCLASS DE SPECIALITATE ÎN LIMBA ENGLEZĂ, ÎN LIMBA GERMANĂ SAU DE SPECIALITATE susținute de cadre didactice / medicale din țară și străinătate.

ü  CURSURI GRATUITE DE LIMBI STRĂINE

ü  COMPETENȚAcadrelor didactice care activează atât în cadrul școlii, cât și în unități sanitare.

ü PARTENERIATELE EDUCAȚIONALE desfășurate cu unitățile sanitare din sistemul de stat sau privat, care asigură dobândirea competențelor specifice, în medii diverse și la standarde înalte: spitale, clinici, farmacii sau centre de balneofiziokinetoterapie și recuperare.

ü  STAGII CLINICE OFERITE DE PARTENERII DIN STRĂINĂTATE

ü  PROIECTELE INTERNAȚIONALEelevii școlii au oportunitatea de a efectua stagii practice în spitale și clinici din străinătate prin schimburile de experiență și proiectele europene derulate pe toată durata studiilor; de asemenea, pot accesa burse de pregătire profesională prin MODULUL EUROPEAN DE NURSING ( European Nursing Module ).

Suntem singura şcoală din Bucureşti membră a Modulului European de Nursing

(încă din anul 1999), în cadrul căruia organizăm schimburi de experienţă împreună

cu peste 30 de şcoli de nursing din Europa.

• FINANȚARE ȘI REDUCERI DE TAXE - Pentru susținerea financiară a cursanților, școala vă poate asigura suport prin plata taxei în rate - există mai multe opțiuni de rate.
  • BURSE OFERITE DE CĂTRE PARTENERII EDUCAȚIONALI ( unități sanitare din țară – MedLife, Clinicile Dr. Leahu, ABC Eurodent și din străinătate, firme de recrutare pentru asistenții medicali etc. )
  • BURSE DE EXCELENȚĂ„DR. MIOARA MINCU”
  • CONSILIERE PENTRU ANGAJARE ȘI LOCURI DE MUNCĂ ÎN ȚARĂ ȘI ÎN EUROPA, imediat după finalizarea studiilor, prin intermediul programelor şi parteneriatelor derulate.

Parteneriatele școlii cu angajatorii străini oferă unui număr mare dintre absolvenți locuri de muncă în Europa, cu salarii care încep de la 2.000 euro / lună. Astfel, taxele de școlarizare pentru cei 3 ani de studiu se recuperează foarte repede. Și pentru elevii care aleg să lucreze în țară situația este foarte bună deoarece salariile asistenților medicali au crescut considerabil în ultimele luni.

• PROGRAMUL FLEXIBIL DE STUDIU – În funcție de programul lor zilnic, elevii școlii au posibilitatea de a opta pentru:

ü  cursuri de dimineață - între orele 8.00 – 14.00

ü  cursuri după-amiază - între orele 15.00 – 21.00

• MEDITAȚII GRATUITE PENTRU BACALAUREAT- Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila" vine în sprijinul elevilor pentru promovarea examenului de Bacalaureat cu meditații gratuite
  • UNIFORMĂ, GEANTĂ ŞI RECHIZITE – incluse în cuantumul taxei de şcolarizare, în fiecare an de studiu
  • ACCES LA BIBLIOTECA ŞCOLII
Citit 5146 ori Ultima modificare Joi, 12 Aprilie 2018 21:11

brighton.jpgedu_ro.jpgefnweb_eu.JPGeurope_eu.JPGministerulsanatatii_ro.jpgnmcuk_org.JPGoamr_ro.JPG