Simpozionul de Comunicări Științifice „DR. MIOARA MINCU” - „TRADIȚIONAL ȘI MODERN ÎN MEDICINĂ ȘI FARMACIE”

Școala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează în data de 12 mai 2017 cea de a III-a ediţie a Simpozionului de Comunicări Științifice „Dr. Mioara Mincu” cu tema „Tradițional și modern în medicină și farmacie”. Evenimentul este destinat cadrelor didactice din învățământul preuniversitar și universitar, farmaciștilor, medicilor, asistenţilor medicali, psihologilor, moașelor, kinetoterapeuților ș.a.

Cele trei secţiuni ale simpozionului sunt dedicate lucrărilor științifice din domeniul farmaciei, medicinei, științelor conexe (biologie, psihologie, fizică, chimie, matematică etc.), care au condus la o mai bună diagnosticare a diferitelor afecțiuni, la tratarea și vindecarea acestora. Persoanele interesate pot participa cu articole specifice uneia dintre aceste secțiuni.

Participanții din domeniul medical se bucură de acordarea de credite profesionale prin parteneriatele tradiționale cu Ordinul Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din București și Colegiul Farmaciștilor din România.

Înscrierea participanților se face până la data de 3 mai 2017 prin completarea fișelor de înscriere şi transmiterea lor prin Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. la coordonatorul evenimentului - Profesor Anca Grecu, email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. .

Citit 2315 ori Ultima modificare Sâmbătă, 15 Aprilie 2017 11:16
(1 Vot)

Galerie de imagini

View the embedded image gallery online at:

brighton.jpgedu_ro.jpgefnweb_eu.JPGeurope_eu.JPGministerulsanatatii_ro.jpgnmcuk_org.JPGoamr_ro.JPG

Ultimele articole